Wirus zaszyfrował Twoje pliki? U nas masz analizę gratis i polską fakturę, a płacisz normalnym przelewem dopiero po ich odzyskaniu.

 • ANALIZA GRATIS

  polska faktura

  płatność normalnym przelewem

  realizacja już w 36 godzin

A więc stało się. Jakiś wirus zaszyfrował Twoje dane. Jeśli zapłacenie okupu odpada, to masz w zasadzie dwie możliwości: powierzyć odzyskanie tych danych firmie, która odzyskiwaniem danych zajmuje się profesjonalnie, wykonując takie usługi po kilka razy dziennie - lub próbować je odzyskać samodzielnie, z lepszym lub gorszym efektem, ale nikomu nie płacąc. Jeśli wybrałeś tą drugą opcję, zadaj sobie najpierw kilka prostych pytań:

1. Jakich narzędzi chcesz użyć? Korzystałeś z nich kiedyś? Masz jakiś plan działań?

2. Chcesz odzyskiwać dane na ten sam dysk twardy, czy masz osobny dysk?

3. Czy zainfekowany Windows ma nadal być włączony?

Te pytania są o tyle istotne, że Twoje dane w oryginalnej, niezaszyfrowanej postaci najprawdopodobniej nadal znajdują się na dysku - statystycznie tym większa ich część, im więcej było na nim wolnego miejsca. Natomiast jeśli:

- instalujesz na tym samym dysku jakieś programy

- odzyskujesz na niego dane

- Windows działa i przez cały czas zapisuje różne pliki, np. logi (a zapisuje ich najwięcej przy każdym starcie systemu)

...to te wszystkie działania prowadzą do dalszego nadpisywania danych, które jeszcze potencjalnie nadawałyby się do odzyskania.

Dlaczego warto zaufać specjalistom?

1. Mamy wiedzę, doświadczenie i potrzebny sprzęt, dzięki którym nie popełniamy prostych błędów, o które łatwo, gdy zabierasz się za to samodzielnie, na szybko i często działając pod wpływem emocji.

2. Nie pracujemy na oryginalnym dysku. Robimy jego kopię i pracujemy wyłącznie na niej, dzięki czemu oryginalny dysk może od razu zostać przekazany do analizy śledczej, albo po prostu sformatowany i ponownie wdrożony do eksploatacji.

3. Jeśli to dysk SSD, potrafimy odczytać zawartość jego obszarów nadmiarowych, w których też mogą znajdować się starsze wersje oryginalnych danych - tego już nie zrobisz samodzielnie.

4. Odzyskiwanie usuniętych plików prowadzimy 4-krotnie, za pomocą 4 różnych algorytmów, na różne sposoby przeszukujących przestrzeń dysku, co drastycznie zwiększa szanse odnalezienia różnych nietypowych plików, np. kluczy licencyjnych .

5. A przede wszystkim...

Dyski SSD
Zdjęcie rodziny na wakacjach (ze stocka), celowo uszkodzone i naprawione

...mamy autorskie narzędzia do odbudowy uszkodzonych i niekompletnych plików w różnych formatach:

 1. - zdjęć w formacie JPG
 2. - baz danych SQL Server (MDF i BAK)
 3. - plików PST od Outlooka
 4. - archiwów ZIP
 5. - kontenerów VHDX od maszyn wirtualnych (Hyper-V itp.)

Na zdjęciu obok widzisz próbkę naszych możliwości: zdjęcie to zostało celowo uszkodzone w taki sposób, że fragment obszaru wody został nadpisany przypadkowymi danymi, a następnie naprawione za pomocą naszej technologii.

A jeśli prowadzisz biuro rachunkowe...

Od 2013 roku jesteśmy partnerem Comarch z autoryzacją m.in. na system Comarch ERP Optima, oraz partnerem InsERT z autoryzacją na system Insert GT.

Jeśli doszło do zaszyfrowania baz SQL od tych systemów i oryginalne dane nie zostały jeszcze nadpisane, odzyskanie tych baz w całości nie jest wielką sztuką dla kogoś, kto zna się na odzyskiwaniu danych i nie robi błędów metodycznych. Problem zaczyna się wówczas, gdy zawartość oryginalnych baz SQL została już częściowo nadpisana - wówczas baz takich najprawdopodobniej nie uda się podłączyć do SQL Servera z uwagi na błędy w strukturach danych.

Jako prawdopodobnie jedyna firma w Polsce, posiadamy autorskie narzędzia pozwalające na skuteczną naprawę takich baz danych - a jeśli są one uszkodzone w takim stopniu, że naprawa nie jest już możliwa - wówczas na wyciągnięcie z kawałków takich baz możliwie dużej ilości użytecznych danych, pozwalających zautomatyzować proces tworzenia nowej bazy i wpisywania do niej dokumentów.

Partner InsERT         Partner Comarch    

Tomasz Klim - autoryzacja techniczna Comarch ERP Optima

Zobacz naszą ofertę

1. Kliknij tutaj, aby przejść do wyboru wirusa, którego ofiarą padłeś. W ten sposób przejdziesz do dedykowanego cennika, który może się różnić od poniższego cennika generalnego.

2. Jak najszybciej wyłącz zainfekowany komputer, wymontuj z niego dysk twardy, bezpiecznie zapakuj i przygotuj do wysyłki. Pamiętaj, aby dołączyć do niego kartkę z danymi do faktury oraz adresem, na który mamy odesłać dysk po analizie.

3. Napisz do nas na adres pomoc@ransomware.pl lub zadzwoń na numer 603 252 633. W odpowiedzi dostaniesz adres (Poznań), na który należy przesłać ten dysk do analizy (pracujemy w kilku lokalizacjach, stąd konkretny adres zależy m.in. od typu wirusa).

4. Możesz też przywieźć ten dysk osobiście, jak również przywieźć lub przesłać cały komputer.

5. Czas realizacji to ok. 36 godzin od momentu podłączenia dysku. Powiadom nas wcześniej, jeśli zależy Ci na czasie i jesteś zainteresowany analizą priorytetową.

6. Po realizacji usługi dostaniesz maile z linkiem i hasłem do ściągnięcia odzyskanych danych, oraz z fakturą. Płacisz zwykłym przelewem dopiero po odzyskaniu danych.

7. Jeśli nie uda się nic odzyskać, płacisz tylko koszt wysyłki zwrotnej dysku.


Oferta dla służb i urzędów

Możemy dojechać do Ciebie i zrealizować cały proces odzyskiwania bezpośrednio u Ciebie, na Twoim sprzęcie, pod kontrolą Twoich pracowników/funkcjonariuszy.

W razie potrzeby możemy ich także przeszkolić, jeśli skala infekcji jest na tyle duża, że do opanowania sytuacji potrzeba wielu osób. A cały dodatkowy sprzęt specjalistyczny, który przywieziemy ze sobą, będziesz mógł odkupić po cenach rynkowych.

Jeśli jesteś zainteresowany takim sposobem współpracy, zadzwoń do nas i omów szczegóły.

Usługa Cena
Analiza wstępna
GRATIS*
Odzyskiwanie danych z dysku lub macierzy
720 zł / 1 dysk SATA/SSD** do 4TB***
Odzyskiwanie danych z obrazu dysku
30% rabatu od ceny wyjściowej
Wysyłka zwrotna
40 zł
Podłączanie/montaż/uruchomienie sprzętu****
60 zł/h
Dodatkowa praca manualna analityka*****
120 zł/h
Praca w trybie priorytetowym 24/7
dopłata +50%

* - analiza naprawdę jest gratis, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się powierzyć nam odzyskiwanie danych czy nie; płacisz jedynie za wysyłkę zwrotną i ew. prace dodatkowe

** - dyski z interfejsem SAS, oraz macierze RAID inne niż RAID1, są obsługiwane tylko na zasadzie przyjęcia całego serwera, wewnątrz którego działały - płacisz wówczas za dysk logiczny, np. 4 dyski pracujące w RAID5 traktowane są jako 1 dysk logiczny (z zastrzeżeniem limitu wielkości 4TB)

*** - dysk powyżej 4TB traktowany jest jako 2 lub więcej dysków (wielokrotność 4TB)

**** - jeśli przyślesz lub przywieziesz cały serwer, albo dysk zewnętrzny w jakiejś bardzo nietypowej obudowie; z reguły zajmuje to nie więcej niż 1 godzinę

***** - prace dodatkowe są realizowane dopiero po uzgodnieniu z klientem - a więc najpierw zadzwonimy do Ciebie i powiemy, co jeszcze można naszym zdaniem odzyskać ręcznie i jakim szacunkowym kosztem